Yeni site adresimiz www.filmmodu1.com

The Match

The Match

Çeviri: Palindrom

IMDB: 6.6

10 1 7 0

Tür: Tarih, Dram,

Yapım: 2021

Yönetmen: Jakov Sedlar , Dominik Sedlar ,

Oyuncular: Franco Nero , Armand Assante , Caspar Phillipson , Robert Maaser , Milton Welsh , Philippe Reinhardt , Filip Tallhamn , Andrea Zirio , Viktor Kulhanek , Nikolai Nedergaard ,

Film Özeti: 1944 yılında Adolf Hitler'in doğum gününde, kamp mahkumları takımı ile seçkin bir Nazi takımı arasında bir futbol maçı düzenlenecektir. Ne olursa olsun mahkumların kazanmaya kararlı olduğu bir maç olacaktır. Gerçek olaylardan esinlenmiştir.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

 • Selim - 3 ay önce
  moviegoer gibi gördüğünü ve izlediğini yazanlar olmasa bu sitede durulmaz. doğruları yazanları yayınlamaya devam edin lütfen.
  benim izlenimim, kaliteli film izlemeye alışmışsanız zaman harcamayın.

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • moviegoer - 4 ay önce
  1981 yapımı Zafere Kaçış (Escape to Victory) gibi bir şey bekledim ama tam bir hayal kırıklığı. Bütün film boyunca son yarım saatteki maça odaklanıyorsunuz ama maç da sıkıntılı. Yönetmenler futbolu pek bilmiyor anlaşılan ki, bir maçın heyecanı, elektriği perdeye nasıl yansıtılır, becerememişler. Yahudiler`e selam çakma da ihmal edilmemiş. Osmanlı`ya da hafiften bir "silkeledik onları" göndermesi var (problem değil, Batılıların hep yaptıkları).
  Mesaj vermek istemişler ama film sıkıcı, düşük tempolu yanlış kast (cast) seçimlerinden dolayı seyirciye sıcak gelmeyen tiplerden oluştuğu için, siz bekleme salonunda uyurken kaçırdığınız tren gibi mesaj da öyle kaçıyor. Yanlış kasting yüzünden başrol oyuncusu antipatik, gıcık bir tip olmuş. Küçük çocuk da filme torpille girmiş imajı veren donuk bir tip.
  Yönetmen(ler) yerdeki gölgeleri çekip yeni görsel estetikler yakalamak istemişler ama filmi birkaç saniye daha uzatan gereksiz, tatsız tuzsuz denemeler olmuş bu gölge merakı
  Sonra bir şey daha var ki, Laszlo Hovarth denen futbolcu (1901 doğumlu) öyle efsane falan değil (Wikipedia'da sayfası bile yok) ve filmdeki gibi 1944`te ölmedi, 1981'de öldü. Filmdeki gibi ölmesi slz konusu bile değil.
  Benim iki saat heba oldu, siz de seyredin, sizinki de heba olsun.

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • denizcangazi - 4 ay önce
  Tavsiyeediyorum.Mutlakaizleyinderim.

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • sadan - 4 ay önce
  Mücadele, duygu, dostluk, kötülüğe karşı bir araya gelebilme..iyi film... TEŞEKKÜRLER... SİTE.... SAĞLIKLA...

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • Adnan6522 - 4 ay önce
  kesinlikle izleyin, çünkü filme de öç alma var gurur var azim var heyecan var ne arasan var.

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

Ayarlarım
Profil resmini düzenle
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap