Yeni site adresimiz www.filmmodu1.com

Day of the Dead

Zombi - Ölüm günü

IMDB: 7.2

10 1 8 61049

Tür: Korku, Bilim-Kurgu, Kült Filmler,

Yapım: 1985

Yönetmen: George A. Romero ,

Oyuncular: Lori Cardille , Terry Alexander , Joseph Pilato , Jarlath Conroy , Anthony Dileo Jr. , Richard Liberty , Sherman Howard , Gary Howard Klar , Ralph Marrero , John Amplas ,

Film Özeti: Savaş sona ermiş ve kaybedilmişti. Yürüyen ölülerin elinde dünya, artık tamamen kontrolden çıkmıştı. Bazı küçük gruplar halindeki az sayıda yaşayan insanlar, zorda olsa hayatta kalabilmişti. Bu arada bir grup bilim adamı ve asker, Florida'ki terk edilmiş bir silah silosuna sığınmıştı ve grup,kana susamış zombileri kontrol altına alabilecek çılgın bir deneyle uğraşmaktaydı. Ekibin tansiyonu askeri liderlerden birinin, kendi emrindeki adamlarından bazılarının bu deneylerde kobay olarak kullanıldığını keşfetmesiyle doruk noktasına çıkar. Bu sırada yukarıdaki zombilerin, sığınağa sızmanın bir yolunu bulmaya çalışmaya başlamasıyla sinirler iyice gerilir. Yeraltında yapılacak bu son savaş, dünyanın bildiği en karanlık gün olacaktı: Ölülerin günü. "Ölülerin Şafağı"nın kaldığı yerden devam eden ve gene bir külte filminde, Romero yeni bir grup insanın hayatta kalma mücadelesini, önceki iki filmden çok daha da kanlı bir şekilde anlatıyor.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

  • captainjack - 8 ay önce
    Beğendim. Konuyu ele alış şekilleri güzeldi, sıkılmadan izledim. Oyunculuklar da iyiydi, özellikle Lori Cardille ve Richard Liberty'ninki.

    Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

Ayarlarım
Profil resmini düzenle
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap