Yeni site adresimiz www.filmmodu1.com

IMDB: 8.2

10 1 9 23402

Tür: Tarih, Tavsiye Filmler, Belgesel,

Yapım: 2019

Yönetmen: Todd Douglas Miller ,

Oyuncular: Neil Armstrong , Buzz Aldrin , Michael Collins , Walter Cronkite ,

Film Özeti: Neil Armstrong, Buzz Aldrin ve Michael Collins in liderliğindeki Apollo 11 Aya iniş görevi ve sürecini anlatan harika bir yapım.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

 • Blood Soul - 3 ay önce
  ABD Ay'a gitmiştir ve bu gerçektir. Gelin hep beraber popüler komplo teorilerini çürütelim.
  1.Rüzgar yoksa bayrak nasıl dalgalanıyor?
  Ay'daki yerçekimi Dünya'dakinin 1/6sı kadardır. Bu nedenle Amstrong'un sert şekilde dikmesi sonucu bayrak buruşmuş ve bir süre öyle kalmıştır.
  2.E o zaman yıldızlar nerede?
  Ay Güneş ışığını direkt yansıttığı için bulundukları pozisyondan yıldızlar sönük kaldı.
  Bunlar size saçma geldiyse sorarım size, Sovyetler neden asla karşı gelmedi?
  Filme gelirsek, gayet güzel bir belgesel her şey aynen aktarılmış. Mantık hatası da yok. Belki teknik kısımda vardır onu bilemeyeceğim. Telefon sahnesini arkadaşın dikkatli izlemesini öneririm. Kamera kullanımı hoş. Puanım 8.7. 8.2 düşük kalmış.

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • müjgan aşcı - yaklaşık 1 yıl önce
  abd aya ayak bassaydı eğer şuan ay su yoluna dönmüş oraya üs kurmuş suriyeti aydan vuruyor olurlardı heralde .. alayı hikaye

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • Arinna - 1 yıldan fazla önce
  ağırlığı 800 kilo, anten boyutu 3,5 metre olan, evrende ZERRE denilecek denli minicik bir mekik; üzerinde 1500 mm'lik dar açılı, 200 mm'lik geniş açılı lens bulunan fotoğraf makinnesi ile güneş sistemi dışına çıkacak, 5 milyar yıl plütonyum piliyle yaşayacak ve biz dünyalılara bilgi gönderecek; inandırıcılıktan o kadar uzak o kadar uzaktı ki, neyse dedim,, fakat mekik fırlatılmadan önce iki mühendisin "ALİMÜNYUM FOLYO" kalmamıştı en yakın markete gittik ve marketitteki tüm folyoları aldık, sorunu hallettik deyince koptum gerçekten,, elbette sonuna kadar izledim ve asla inanmadım anlatılanlara, inanç bireysel bir konu, "uzay" araştırmalarının hiçbirine de inanmıyorum zaten. teşekkürler Admin

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • Erdem Kaya - 1 yıldan fazla önce
  Amerikayi savunmak için değil tövbe ama şu komunist artıklarına yazmazsam olmaz. Amerika aya gitmedi iyi tamam. Herşey boş hepsi pr çalışması. Eee yani? Nerede sscb, vietnam vs. Nasa, space x 'te millet okey mi dönüyor? Eh zaten dünya düz yoksa okyanuslar nasıl oluyor da dökülmüyor ? :)

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • alper hezarfen - neredeyse 2 yıl önce
  film iki saat ama mantık hatalarını ve hileleri anlamak için 4 saatlik film yapılır, milletle dalga geçmişler. Başkanın çevirmeli telefondan aydaki neille konusması cok iyi hem de saniye sasmadan, ben kanadadaki arakdasımla konusurken bile 1 sn sekme oluyo hem de 2020 de :) 1969 da da ayda yürümüşler, bayrak dikmişler. 21bin küsür mphlik hızda modül ters dönüyo da tekrar kilitleniyo NASA büyük bir oyun dünya için, arastrma yaptıklarına eminim biçok seyi de biliyolardır ama en iyi bilidkleri şey PR ve Photoshop :)

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • Yusuf D - yaklaşık 2 yıl önce
  Ben ABD'nin Ay'a gittiğinden şüpheliyim,en son 1972 de inmişler Ay'a(güya),aradan 47 yıl geçmiş,o zamana kadar teknoloji almış başını gidiyor,bilgisayarlar o zamana göre süper,iletişim süper,hesaplamalar o günlere göre çok daha hassas yapılabiliyor,hatta uzay mekiği bile yaptılar ama Ay'a iniş konusunda tık yok,niye?maliyet mi?madem maliyetse o mekiği nasıl yaptılar,mekik bedavamı?diğer uzay çalışmaları ücretsiz mi?neden tekrar ay programı filan bahsediyorlar, ve aradan geçen bu 47 yıl boyunca gelişen teknolojiye rağmen Rusya bile niye Ay'a hiç ayak basmadı,şu anda bile bir ülke Ay'a insan indirse olay olur,o zamanlar yedirdiler şimdi yediremiyorlar çünkü gelişen teknoloji Ay'a gitmelerine yetmiyor ama foyalarını ortaya çıkarmaya yeter. Neyse,bir sözümde antiX isimli yorumcuya,ne alakaysa fırsat bilip hemen milliyetçi muhafazakarlara saldırmış,böyle insanlar biraz bilim-kurgu gördüler mi ayılıp bayılır hemen sağa sola salça olur,o bahsettiği üç-beş devrimci posterlerle uğraşırken,milliyetçi muhafazakarlar uzaya Göktürk uydusu gönderdiler,kendisi ilk çağlarda kalmış haberi yok garibimin.

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • Onur - 2 yıldan fazla önce
  @timur önerin olan hidden figures harikaydı, filmden önce o filmi izledim , bence bu filmden önce hidden figuresi izleyin derim

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • antiX - 2 yıldan fazla önce
  ülkenin 1969 da gözüktüğünü söylemek çok iyi niyetli yaklaşım ; abd nin 1969 da yaptıklarını yapabiliyorsak evet o yıllardayız , daha kendi imkanlarımızla uzaya şemsiye bile gönderemedik, -ki dünyada lider ülkeler arasındayız diyenlerin kıçında açılsın; bırakın aya insanlı uçuşu; yangın söndürme uçaklarını kuş yuvası yapacak bir veli ibrahim soyundan geliyoruz, kanımca biz daha 14-16 yy dayız, insan mentalitesi ve yönetim -pazar höt-zöt ü bağlamında , hoş milliyetçi muhafazakarlara kalsa i.s 640 ve i.s 1200 lü moğol saldırganlığı yıllarına gitmek isteyen azımsanmayacak kafadan kontak meczup var; Allah'ın bir lütfu olarak içimizdeki üç-beş devrimci demokratın, canları pahasına, ektiği suladığı tohumlar sayesinde orta çağda kalabiliyoruz, iş yaşamı ve bilimsel kurumların örgütlenmesi tamda bu yıllarda duruyor, fark etmez; çağdaş kurum işleyişi kural ve yasalarını AB den de alsak bir yolunu bulup orta çağımıza uyarlıyoruz, buna da şükür! koyunlar bir araya gelmeyi başardı, ülkeye el koydular, aydın ve demokratlar kıl payı ayrılığın kitabını yazmaya devam ededursunlar , ne muhteşem ülkeyiz ya!

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • Ali Kuşçu - 2 yıldan fazla önce
  Amerika 2019 yılına ulaşmış ama ülkemiz hala 1969'da gözüküyor.

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • Timur - 2 yıldan fazla önce
  Kanıtlanmamış veya kanıtlanmaya çalışılan varsayımlar yerine; Öncelikle bu bir "documantry", yani dilimizdeki karşılığı; Belgesel.
  Gerçek sürecin, film formatında kayıt altına alınmış bazı bölümlerinin (onaylanmış) film uzamında anlatıldığı bir yapım. Propaganda içerir mi? Elbette neden içermesin ki? Propaganda; bütün bu uzun soluklu çalışmanın belkemiğidir.
  "Kurmaca" olan hali kurgudan sonraki halidir elbette. İlk hali, saf olarak bu kayıtlar için zamanında görev almış yapım ve yönetim ekibinin, olayı "izlerken" kusursuz "görüntü" ve "ses" kaydı yapabilmesiydi, ki bu başarılmıştır.
  Sonrası, yaklaşık 50 yıl sonra böyle bir derlemeye ihtiyaç duyulması ile ilgilidir, sanırım. Böylece, güncel yeni bir anlatım planı vardır. Başlar, gelişir ve biterken notunu düşer. İzlenecek de bu'dur. Bence; Bilgilendirici özellikte, gelecekte nasıl kullanılanılacağına karar verilecek şekilde film yapım ve yönetim kurallarına uygun şekilde, bir çekim senaryosu dahilinde yapılmış başarılı bir tarihi belge, bir "döküm". Konuya ilgili olan taraflar da yorumlarını yapacaklardır, olmayanlar da. İzninizle, ben de son bir not düşüyorum; 1969 Yılı'nda ABD'deki ırk ayrımı konusundaki kesif ve üzüntü verici hali de gözlemleyebiliriz, ABD Yurttaşı "Siyahi"lerin neredeyse hiç var'olmadığı bir belge. Üstelik, NASA içerisinde çok önemli çalışmalar yapmış, çok kritik ve yaşamsal matematik hesaplamaları yapmış; Katherine Johnson, Mary Jackson, Dorothy Vaughan ve onlarcası gibi perde arkasında kalmaya zorlanan "İNSANLAR"a rağmen...( yeri gelmişken, ‘Hidden Figures' (Gizli Sayılar) adlı filmi de öneriyorum.)

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • Ahmet - 2 yıldan fazla önce
  Herşey bir yalandan ibaret Amerika aya gitmemiştir. O dönemin Rus ABD uzay savaşlarından bir algı sadece

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • Brotoryum - 2 yıldan fazla önce
  Boş vakti doldurmak için izlenilebilir ama bu filmi izlemek için ayriyetten bir zaman ayırmanıza gerek duymuyorum

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • Ufuk - 2 yıldan fazla önce
  O kadar çok mantıksız ve tutarsızlıklar mevcut ki inanasım gelmiyor aya iniş olayına

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

 • FARULES - 2 yıldan fazla önce
  guzel bır fılım ızlemeye deger

  Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.

Ayarlarım
Profil resmini düzenle
Sil
Yükle
Şifreni Güncelle
KaydetÇıkış Yap